ZAŚWIADCZENIE O DOCHODACH Z POLSKIEGO URZĘDU SKARBOWEGO

Pobierz zaświadczenie o dochodach

2021

2017

2018

2019

2020

gallery/jak zalatwic zaswiadczenie o dochodach z polski

Zaświadczenie o dochodach za dany rok, jest to dokument który jest niezbędny do udowodnienia, że  mamy prawo do korzystania z ulg podatkowych w Holandii, aby uzyskać wyższy zwrot podatku. Innymi słowy jest on niezbędny, by urząd potraktował nas jako kwalifikowanego podatnika do ulg.

 

Pamiętaj o rozliczeniu podatku,  jeżeli jesteś nierezydentem podatkowym masz obowiązek zgłosić swoją deklarację za rok poprzedni do 1 lipca następnego roku .

 

Czy jesteś podatnikiem kwalifikującym się do ulg?

Jeśli nie jesteś rezydentem podatkowym i twoje dochody z Holandii wyniosły w danym roku podatkowym minimum 90% dochodów ze wszystkich krajów. To, tak. W takim przypadku do rozliczenia za rok 2015 i kolejne lata potrzebne jest również zaświadczenie UE/WE potwierdzające dochody osiągnięte w Polsce i innych krajach poza Holandią.

Rozlicz PIT 36 zanim złożysz wniosek o wypełnienie zaświadczenia o dochodach

Polski Urząd Skarbowy podbije nam zaświadczenie tylko jeśli podatnik złożył deklaracje podatkową w Polsce na PIT36 z załącznikiem ZG za dany rok i wykazał na nim dochody osiągnięte w Holandii. Jeśli zaświadczenie jest potrzebne również dla partnera fiskalnego który nie osiągną dochodu w Holandii ani w innym kraju za dany rok, to Polski Urząd Skarbowy podbije zaświadczenie bez wymaganej wcześniej deklaracji podatkowej.

 

Skąd mogę pobrać zaświadczenie o dochodach UE/WE

Niestety każdego roku podatnicy oraz Polskie urzędy skarbowe same próbują przygotować takie formularze aby usprawnić procedurę rozliczeń, niestety te formularze nie będą przyjmowane przez Belastingdienst ponieważ kod kreskowy znajdujący się na dole kartki jest  unikalny na każdy rok. Jeżeli chcesz żeby twoje zaświadczenie o dochodach było rozpatrzone pozytywnie już za pierwszym razem, zawsze używaj formularz z naszej strony bądź formularza z oficjalnej strony www.Belastingdienst.nl. Inne formularze mogą zostać nie przyjęte przez Niderlandzki Urząd Sakrbowy. Zaświadczenie musisz odesłać oryginalne, nie możesz wysłać kopi. Wypełnione zaświadczenie musisz odesłać pocztą do Belastingu na adres:
 

Belastingdienst
Kennis- en Expertisecentrum Buitenland 
Postbus 2577
6401 DB Heerlen 
Holandia

 

Upoważnienie innej osoby.

Jeśli nie możesz wnioskować o wydanie zaświadczenia osobiście to masz możliwość upoważnić zaufaną osobę. Upoważnienie wykonaj na druku PPS-1. 

 

Czy muszę zapłacić za wydanie zaświadczenia o dochodach przez Urząd Skarbowy w Polsce?

Tak. Koszt podbicia zaświadczenia wynosi 17 PLN plus ewentualne dodatkowe opłaty w kasie Urzędu Skarbowego. Za złożenie ewentualnego upoważnienia koszt również wynosi 17 PLN plus ewentualne dodatkowe opłaty w kasie Urzędu Skarbowego.

gallery/zaswiadczenia z pl