Twój numer konta dla Belastingdienst

 

Jak otrzymam zwrot z ubezpieczenia? Czy Belasting zna mój numer konta?

Belasting do wypłaty środków (np. z zwrotu podatku lub dofinansowań) potrzebuje potwierdzić Państwa nr rachunku bankowego. Jest to procedura jednorazowa  o ile nie zmienimy numeru konta to na raz zaakceptowane w administracji urzędu konto będą wypłacane pieniądze z dofinansowań oraz zwrotów z podatku czyli jeśli w przeszłości otrzymałeś zwrot podatku lub dofinansowanie z Belastingdiesnt na swoje konto, to kolejne środki wypłaci na ten sam nr rachunku.
Pracowałeś pierwszy raz w Holandii lub nie podawałeś wcześniej swojego numeru rachunku do przelewów z Belastingu? W tym celu należy wysłać list do Belastingu z informacją na który nr rachunku chcesz otrzymać przelew oraz potwierdzeniem, że jesteś właścicielem konta (możesz równie podać polski nr rachunku). Nie ma możliwości, aby podać numer konta osoby trzeciej, no chyba że jesteśmy współwłaścicielem konta.


Nie wiesz jak się za to zabrać? Nic nie szkodzi. Skontaktuj się z nami.

 

Do sporządzenia dla Ciebie pisma potrzebujemy:

  •  skan dowodu osobistego,
  •  potwierdzenie sofi nr (np. pismo nadania BSN/sofi numeru lub karta ubezpieczeniowa na której jest widoczny BSN)
  •  wyciąg z konta/ potwierdzenie przelewu/ zrzut z ekranu strony po zalogowniu na konto gdzie są widoczne Państa dane, nazwa banku oraz nr rachunku.
Na jakie konto otrzymam mój zwrot z podatku z Holandii
gallery/nr konta w belastingu

Jak pobrać wyciąg
z Polskiego Banku?

Jak pobrać wyciąg z Banku Santander

Jak pobrać wyciąg z Banku ING

Jak pobrać wyciąg z Banku PKO SA

Jak pobrać wyciąg z Banku GBZ BNP Paribas

Jak pobrać wyciąg z Deutche Bank

Jak pobrać wyciąg z mBanku

Jak pobrać wyciąg z Alior Bank

Jak pobrać wyciąg z Banku  Banku Pekao

Jak pobrać wyciąg z Banku Inteligo

Jak pobrać wyciąg z Get in Bank 

Jak pobrać wyciąg z Banku Pocztowego

Jak pobrać wyciąg z Banku Milenium

Ile czau trwa weryfikacja konta do wypłaty dofinansowania lub zwrotu z podatku?

 

Czas trwania weryfikacji dokumentów trwa 15 dni roboczych (3 tygodnie) i o ile została już wydana decyzja o wypłacie jakichkolwiek pieniędzy powinny one zostać wypłacone w przeciągu 10 dni roboczych (2 tygodni) od momentu zaksięgowania numeru konta. Po wysłaniu pisma z Twoim nr rachunku Belastingdiesnt  w ciągu 4 tygodni nada do ciebie pismo zwrotne z potwierdzeniem jaki nr rachunku mają w systemie.

Belasting wysłał ponownie formularz do weryfikacji mojego konta bankowego, czy to normalne?


Obecnie po zmianie przepisów Belastingdienst skrupulatnie sprawdza poprawność kont bankowych, a pieniądze ze zwrot podatku lub ubezpieczenia Zorgtoeslag wypłacane są tylko na konta bankowe osób, które są jego właścicielami. W związku ze zwiększoną weryfikacją poprawności zgłoszonych kont do Belastingdienst, Urząd Skarbowy wysyła pisma o ponownym podaniu danych konta bankowego oraz jego autentyczności. Pomimo, że procedura w ten sposób jest wydłużana i może spowodować dłuższy okres oczekiwania na otrzymanie przelewu z Belastingdienst to musimy pamiętać, że ma na celu ochorony naszych pieniędzy przed zdefraudowaniem.