Czy muszę rozliczyć dochody z Niderlandów w Polsce?

Tak, jeśli nie masz zgłoszonej rezydentury podatkowej w Holandii. Dochody z Niderlandów muszą zostać rozliczone w Polsce na PIT 36, tak samo jak dochody z Polski muszą zostać wykazane w Niderlandach. Niderlandy jest jednym z państw z którym Polska nie podpisała umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Z tego powodu dochody osiągnięte w Holandii muszą być wykazane w rocznym rozliczeniu podatkowym.

 


Jak rozliczyć PIT 36

Do sporządzenia dla Ciebie pisma potrzebujemy:

  •  skan dowodu osobistego,
  •  potwierdzenie sofi nr (np. pismo nadania BSN/sofi numeru lub karta ubezpieczeniowa na której jest widoczny BSN)
  •  wyciąg z konta/ potwierdzenie przelewu/ zrzut z ekranu strony po zalogowniu na konto gdzie są widoczne Państa dane, nazwa banku oraz nr rachunku.

 

Polskie rozliczenie PIT 36 z załącznikiem ZG
PIT 36 + zalacznikZG

Co potrzebujesz do rozliczenia się z naszą pomocą na PIT 36

Obecnie po zmianie przepisów Belastingdienst skrupulatnie sprawdza poprawność kont bankowych, a pieniądze ze zwrot podatku lub ubezpieczenia Zorgtoeslag wypłacane są tylko na konta bankowe osób, które są jego właścicielami. W związku ze zwiększoną weryfikacją poprawności zgłoszonych kont do Belastingdienst, Urząd Skarbowy wysyła pisma o ponownym podaniu danych konta bankowego oraz jego autentyczności. Pomimo, że procedura w ten sposób jest wydłużana i może spowodować dłuższy okres oczekiwania na otrzymanie przelewu z Belastingdienst to musimy pamiętać, że ma na celu ochorony naszych pieniędzy przed zdefraudowaniem.

Voer hier je tekst in

Jak będzie wyglądała nasza współpraca?